Have a Question? Contact Us

Günümüzde mobil iş makinalarından endüstriyel uygulamalara kadar pek çok alanda hidrolik sistemlerden yararlanılmaktadır.  Bu bazen bir hidroelektrik santrali baraj kapağı projesi  bazense maden ocağında yük taşıyan  bir hamal taşıyıcı, bazense mikro HES projesi bünyesinde çalışan türbinler olabilir.

 

Özkara hidrolik olarak tasarladığımız hidrolik sistemleri bazen bir yük gemisinin vinç projesinde, bazen bir hidroelektrik santralinin baraj kapağını açıp kapanmasını sağlayan ünitede,  bazen bir lastik fabrikasının jant sökme makinasının ünitesinde görebilirsiniz.
Hidrolik sistem veya diğer bir deyiş ile hidrolik ünite, hidromotor, hidrolik pompa, hidrolik lift (hidrolik piston), elektrik veya dizel motor , hidrolik hortumlar, hidrolik yağ tankı gibi bileşenlerin mühendislik hesapları ile birbirine uyumlu olarak çalışmasının sağlanması ile ortaya çıkar. Bu sistemler farklı alanlarda kullanılmak üzere tasarlanır.  Özkara hidrolik olarak iş makinaları hidrolik pompa ve hidromotor revizyonu ve satışı haricinde elimizde bulunan stoklar ile pek çok farklı alanda sistem dizaynıda yapmaktayız. Bizim ile proje detaylarınızı, ne kadar güç üretmeniz gerektiğini, ne kadarlık yağ kapasitesi gerektiğini, basınç ve debi beklentinizi paylaşmanız durumunda ekibimiz sizin için en uygun projelendirmeyi yapacaktır.
Projelendirmesi  yapılan hidrolik sistemlerin imalatı da yine Özkara Hidrolik Makine bünyesinde tamamlanmaktadır.  45 senelik talaşlı imalat ve mobil hidrolik sektöründeki tecrübemiz ile isterseniz projenizi baştan aşağı sizinle beraber hazırlıyoruz ya da bize getirmiş olduğunuz projelere hayat veriyoruz.  Talaşlı imalat atölyemiz NC ve CNC tezgahlarda işlemiş olduğu mekanik ürünleri hazırlarken, kaynak ve montaj atölyemiz bükümden gelen parçalar ile talaşlı imalat atölyemizde üretilen yedek parçaları bir araya getirme kısmında devreye giriyor. Son olarak da hidrolik sistem testleri tamamlanarak projeye göre tamamlanmış ürün olarak veya yarı mamül olarak siz müşterilerimize teslim ediliyor. Eğer projenin taşınmaz bir sistem üzerine montajı gerekli görülürse, mobil ekibimiz yerinde montaj ve testleri gerçekleştirebiliyor.

DEPARTMANLARIMIZ