Have a Question? Contact Us

Özkara Hidrolik sektöründe 45 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bu süreç içerisinde iş makinası sektörünün dışında askeriye, havacılık sanayi gibi pek çok farklı alanda üretim ve yeniliklere destek olmuştur. Seri üretimdense projesel çalışan üretim departmanımız müşterilerimizin problemlerini analiz ederek bu sorunlara en uygun ekipman ve makinaların projelendirme ve üretimini yapmaktadır.

Üretim Departmanız, talaşlı imalat atölyesi  ile kaynak ve montaj atölyesinden oluşmaktadır. Hidrolik departmanımız tarafından  da desteklenen departmanımızda mekanik imalat projeleriniz gerçeğe dönüşür.  Bazen bu proje telehandler, forklift, ekskavatör veya beko loder gibi iş makinalarınız daha verimli çalışmasını sağlayacak bir ataşman iken bazense komple bir makine dizaynı olabilir.

Üretim departmanımız sektörde ihtiyaçları analiz ederek Türkiye’de üretimi olmayan veya var olan üretimlerin gereksinimleri karşılamadığı ürünleri tespit ederek bunları geliştirmeye yönelik projeler üretir. Özellikle son 10 yıldır demiryoluna yapılan yatırımlar bu yatırımları gerçekleştirmek için gerekli ekipmanlarda Türkiye’de büyük bir eksiklik olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu sıkıntılarını bizlerle paylaşan müşterilemizin ihtiyaçları sayesinden bünyemizde demiryolu inşasına yönelik ekipman projelendirmesi ve üretimi işine girilmiştir.

Türkiye’de bir ilk olan demiryolunda da hareket edebilen hi-rail ekskavatörler ve beko loderlar ilk kez tarafımızdan üretilmiştir. Şu anda yerli üreticimiz Hidromek başta olmak üzere pek çok marka ve modelde iş makinasının, üzerinde yaptığımız projelendirmeler ile yaptığımız sistem iş makinalarının demiryolunda da, aynı arazi koşullarında olduğu gibi güvenle kullanılabilmesi sağlanmaktadır.

Yine Mini ekskavatör müşterilerimizin dizel yakıtla çalışmakta olan bu makinaları, kömür madeni gibi alanlarda kullanamaması sebebi ile geliştirdiğimiz elektrikli mini ekskavatör Türkiye’de bir ilktir. Makinanın ebatlarından dolayı akülü olarak çalışamayan ama 380V elektrik olan her alanda hiçbir eksoz gazına sebep olmaksızın çalışabilecek mini ekskavatör tasarımımız başta kendi distribütörlüğünü yaptımız Eurocomach mini ekskavatörler olmak üzere pek çok marka model ekskavatöre uygulanabilmektedir.

Bunlar gibi alanında öncü projelerin yanı sıra şirket bünyemizde başta telehandler (teleskobik forklift)’lere ait olmak üzere pek çok ataşman üretimimiz mevcuttur.

 

DEPARTMANLARIMIZ