Have a Question? Contact Us

40 yılı aşkın tecrübesi ile 2002 yılında yeni bir kurumsal kimlik kazanan ÖZKARA HİDROLİK MAKİNA SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ müşteri memnuniyetinden aldığı güçle yoluna devam etmektedir.

Şirketimiz OSTİM' de 2000M2 toplam kapalı alana sahip olup merkez bina, servis binası ve üretim binası olarak faaliyetlerini her geçen gün artan kadrosu ile sürdürmektedir. 

Şirketimiz iş makinesi sektörüne 3 farklı departmanda hizmet vermektedir.

Hidrolik Departmanı:

İlk kuruluş tarihinden itibaren iş makinelerine ait hidrolik parça denilince akla gelen firmamız her geçen yıl geliştirdiği stoku ile Türkiye'nin her noktasına Hidrolik Pompa, Dişli Pompa ve Hidrolik Motor Yedek Parçaları temini yapmaktadır.

Hidrolik Departmanımız, dünyanın önde gelen iş makinesi markalarına ait yedek parçaların satışı ve servisi alanında hizmet vermekte olup,yurt dışından ithal ettiğimiz gerek orijinal, gerekse yan sanayi parçaları Türkiye'deki kullanıcılara sunmaktadır. Türkiye’nin pek çok noktasında ve yurt dışında inşaat, madencilik ve benzeri sektörlerde yer alan mobil makinelerde, tedarikini yapmış olduğumuz parçalar güvenle kullanılmaya devam etmektedir.

Stoklarımızda BOSCH, REXROTH, LİNDE, KAWASAKİ, LİEBHERR, DANFOSS, SAUER, KOMATSU, VOLVO başta olmak üzere pek çok dünya markasına ait ürünleri ve muadillerini bulabilirsiniz.

Üretim Departmanı:

Üretim departmanımız talaşlı imalat konusunda 40 yılı aşkın tecrübesi ile müşteri istekleri doğrultusunda özel üretilmiş ekipman, yedek parça imalatlarını sürdürmektedir. 2013 yılında tamamlanacak fabrika binamız ile üretim bandını genişleterek seri üretime geçilecek ve müşterilerimize en iyi kaliteyi daha hesaplı sunma şansı elde edilecektir.

ISO9001 belgeli üretim atölyemiz, her yıl gittikçe artan oranlarda üretim yapmakta olup, makine parkımıza eklenen yeni tezgahlarla her gün biraz daha güçlenmektedir. Üretimlerimizde müşteri ihtiyacının en verimli ve en uygun fiyatlı bir biçimde kaliteden ödün vermeden üretilmesi esas alınmaktadır.

Türkiye iş makinası sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda piyasadan gelen arz dikkate alınarak yaptığımız ürünler yoğun ilgi görmektedir. Türkiye'de üretilmemiş ürünleri yerlileştirmeye yönelik ürünler imal eden departmanımız bu bağlamda öncü olmayı kedine her zaman hedef edinmiştir.

Makine Departmanı:

Benpar firmasını satın alarak oluşturulan makine departmanımız Çukurova ve İhimer iş makineleri İç Anadolu Bölge bayi ve yetkili servisi olarak faaliyetlerine devam etmiştir. 2012 yılı itibarı ile tüm bayilik sözleşmeleri, tek taraflı fesh edilerek distribütörlük görüşmelerine başlanmıştır. Firmamız İtalya menşeili FARESİN telehander, EUROCOMACH mini ve midi ekskavatör, mini yükleyici, mini damper ve MDB jumbo değişebilir ataşmanlı robotların Türkiye deki temsilciliklerini yürütmektedir. Aynı zaman da İlken Enerji firması ile FEDERAL POWER ve İLİFT marka forkliftleri satışı konusunda birlikte çalışılmaktadır.

DEPARTMANLARIMIZ